Pasieka wędrowna

Pasieka wędrowna – nowocześnie i naturalnie

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że oferujemy tak różnorodne gatunki miodów? To, co produkują pszczoły, jest uzależnione od dwóch kluczowych czynników.

1.

Po pierwsze – od pory roku, a dokładniej od tego, jakie rośliny aktualnie kwitną. To dlatego najwcześniej powstają miody mniszkowe, rzepakowe i wielokwiatowe. Później na przykład lipowe, malinowe czy gryczane. Czasami czas powstania miodu jest nieprzewidywalny! Tak jest w przypadku miodu spadziowego iglastego, który może wystąpić od czerwca do września, a pszczelarz musi go uważnie wypatrywać.

2.

Po drugie – od miejsca, w którym pracują pszczoły, a co za tym idzie – od tego, co znajduje się na pożytkach pszczelich.

Zależy nam na tym, aby dostarczyć Ci różne rodzaje miodu. Dlatego działamy jako pasieka wędrowna.

Jak działa pasieka wędrowna?

Pasieka wędrowna to taka, która – zgodnie z nazwą – przemieszcza się z miejsca na miejsce. Wyjeżdżamy na różne pożytki pszczele, dopasowując się do okresów kwitnienia poszczególnych roślin. Nasze ule są ustawiane w odpowiednich lokalizacjach – tak, aby pszczoły mogły czerpać nektar z kwiatów określonych gatunków.

Co wyróżnia pasiekę Leśne Miody?

Nasze pszczoły pracują na czystych ekologicznie obszarach, co daje gwarancję najwyższej jakości powstających miodów.

Maksymalnie wykorzystujemy możliwości, które daje Matka Natura – dzięki temu każdego roku cieszymy się dużymi ilościami wyprodukowanego miodu.

Nasze działania wspierają utrzymanie równowagi ekologicznej – populacja pszczół nieustannie zmniejsza się, co niesie za sobą poważne konsekwencje, m.in. dla rolnictwa.

Ponieważ działamy jako pasieka wędrowna, zapewniamy bardzo szeroki wybór naturalnych miodów, w tym spadziowy, rzepakowy, lipowy, malinowy, gryczany oraz wielokwiatowy. Każda z odmian wyróżnia się innym smakiem oraz właściwościami. Zamów i sprawdź!