FAQ

Zakupy powyżej 300 zł wysyłane są gratis.

Przesyłki z miodami są bezpiecznie zapakowane w kratownicę styropianową. Każda paczka  jest ubezpieczona oraz oznaczona  naklejką:  uwaga szkło. Przykładamy dużą uwagę, by produkty bezpiecznie trafiły do Państwa.

Wysyłamy w ciągu 2-3 dni roboczych plus czas dostawy  przez kuriera. Każdą paczkę staramy się wysłać jak najszybciej, bo wiemy że z niecierpliwością czekacie na nasze miody.

Miód powinniśmy przechowywać w suchym, przyciemnionym  i chłodnym ( do max 18 stopni)  miejscu. Ważne  abyśmy pamiętali, by słoik był  zawsze dobrze zakręcony, dzięki czemu miód nie będzie narażony na wchłanianie wilgoci oraz obcych zapachów. Należy również zadbać o to, by nabierać miód suchą i czystą łyżeczką, inaczej może się zepsuć.

Każdy naturalny miód powinien się skrystalizować.  Szybkość  procesu zależy od jego rodzaju ; miód rzepakowy oraz wielokwiatowy nawet w ciągu kilku dni od miodobrania,  natomiast spadziowy w kilka tygodni. Miody zaraz po odwirowaniu z ramek przelewamy do słoików, dzięki czemu mamy 100% gwarancji, że miód jest pełnowartościowy, nie podgrzewany , dzięki czemu nie traci wartości.

Jeżeli chcemy aby miód był płynny,  proponujemy delikatnie podgrzać w tzw. „kąpieli wodnej” w maksymalnej temperaturze do 42 stopni.
Miód przegrzany, traci swoje wartości, może nierówno się krystalizować bądź pozostać płynny.
Prosimy nie podgrzewać z mikrofalówce!! Nie rekomendujemy podgrzewania miodu!

Kolor miodu różni się w zależności od jego rodzaju. Wszystko zależy  od miejsca jego pozyskania,  terminu oraz ilości danych kwiatów w miejscu umiejscowienia  pasieki. Przykładowo miód rzepakowy kolorystycznie znacznie różni się od miodu wielokwiatowego wiosennego , a także jesiennego.

To dzięki ciągłej współpracy z zaufanymi rolnikami,  udaje się nam pozyskać odmianowe miody,  takie jak rzepakowy, gryczany lub malinowy. Pszczoły przewozimy na specjalistycznych lawetach, które gwarantują bezpieczny transport dla naszych rodzin pszczelich.

Tak, zapraszamy wszystkich do kontaktu bezpośredniego. Istnieje także możliwość wizyty u nas na stacjonarnej pasiece.